19 жовтня 1512 року Мартін Лютер стає доктором богослів’я

19 жовтня 1512 року Мартін Лютер стає доктором богослів’я Віттенберзького університету, що відкриває для нього можливості більш досконало вивчати Біблію під час підготовки курсів для студентів по окремих книгах Нового Заповіту.

Таке занурення у Слово Боже дозволило Мартіну знайти відповідь на ключове питання його власного життя – як отримати спасіння. Перепробувавши різні засоби, які пропонувала тодішня церква – чернецтво, пости, паломництво і т.д., він не мав упевненості у спасінні. І тільки коли він досконально вивчав Послання до галатів та римлян, він відкрив для себе та для всіх тих, хто цього шукає, що спасіння людина отримує через віру в Ісуса Христа, а не через свої добрі справи або зусилля у благодійності. Своє відкриття Мартін зумів поширити серед студентів, а в подальшому, після написання 95 тез, на хвилі Реформації про «Sola Fides» дізнався весь світ.

Мартін Лютер був прикладом професора і священика, який шукав і знайшов істину, захищаючи її потім навіть під загрозою смерті, щоб зробити її доступною для всіх. Він немов слідував заповітам Яна Гуса, який говорив «Вірний християнин, шукай правду, слухай голос правди, вчися правді, люби правду, говори правду, тримайся правди і захищай правду до смерті».

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required