13 червня 1525 року Мартін Лютер одружився з колишньою черницею Катериною фон Бора

13 червня 1525 року Мартін Лютер одружився з колишньою черницею Катериною фон Бора всупереч папському декрету про целібат католицького духовенства і монашества.

Таким чином, Лютер відкинув одну з небіблійних вимог римського понтифіка, оскільки Слово Боже подає безшлюбність як добровільний вибір або рішення людини і не робить його обов’язковим для священиків або інших людей. Шлюб Мартіна і Катерини був підтриманий іншими протестантськими священиками.

Катерина зробила важливий внесок в Реформацію, допомагаючи Лютеру визначити, як повинно виглядати життя протестантської сім’ї. Збереглося багато свідчень, що будинок Лютера завжди був сповнений студентів і знайомих, які сідали за один стіл і вели обговорення теологічних питань.

Шлюбну церемонію проводив пастор Йоганн Бухенгаген, а серед свідків на весіллі Лютера був його друг, відомий художник Лукас Кранах старший. Сім’я Лютера жила в колишньому августинському монастирі, який був подарований їм саксонським курфюрстом Йоганном Твердим. Катерина дбала про господарство і сім’ю, в той час як Мартін продовжував своє духовне і громадське служіння.

У родині Мартіна і Катерини народилися шестеро дітей. Відомо, що крім них Лютери також виростили п’ятьох сиріт сестри Мартіна і племінника Катерини на ім’я Фабіан.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required