18 грудня 1575 року помер Марцін Бельський

18 грудня 1575 року помер Марцін Бельський – польський військовий діяч і історик, автор «Хроніки всього світу».

Марцін народився близько 1495 року в селі Бяла Лодзинського воєводства Польського королівства. Освіту, ймовірно, отримував вдома, після чого навчався в Краківському університеті і служив в армії при великому коронному ватажку Петрі Кмиті. Живучи деякий час в Кракові, познайомився з реформаційними ідеями і став прихильником Реформації. Близько 1540 року залишає Краків і поселяється у своєму селі, де мав маєток.

Відтепер він присвятив себе для творчої діяльності – пише вірші й історичні хроніки. Прогресивність його поглядів проявлялася у тому, що свої твори він одним з перших створював не латиною, а рідною польською мовою. Найбільш знаменитий його твір «Хроніка всього світу» була видана у 1551 році. Оповідь подій у ній починався з часів Старого Заповіту і простягається до часів, коли жив сам автор. Багато уваги приділялося часам правління Сигізмунда II Августа. У «Хроніці…» можна знайти багато інформації з історії білоруського та українського народів, які входили до складу Великого князівства Литовського. Ця праця Бельського перевидавалася в 1554 і 1564 роках, що свідчить про її велику популярність.

Марцін до своєї смерті працював над четвертим перевиданням своєї хроніки, яка побачила світ уже після смерті автора, завдяки його синові Йоахиму Бельському, який у 1597 році фінансував видання «Хроніки Польської». Останнє видання виявилося не менш популярним і передруковувалося в 1764, 1829, 1833 і 1856 роках. У 1557 році Мартін видав «Комедію Юстина і Констанції», яка стала одним з найбільш відомих драматичних творів польського Відродження.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required