11 листопада 1561 року помер Ганс Таусен

11 листопада 1561 року помер Ганс Таусен, послідовник Лютера, один з головних реформаторів Данії.

Ганс народився в селянській родині близько 1494 року і був відданий у монастир. Пізніше, відправлений здобувати освіту за кордоном, він перебирається у Віттенберг, знайомиться з Лютером і стає справжнім помічником німецького реформатора. Відкликаний владою монастиря назад, він був заарештований. Однак через якийсь час йому було дозволено говорити проповіді, які зробили його дуже популярним – так, що коли його кинули до в’язниці наступного разу, то він був звільнений своєю паствою.

У 1529 році Таусен був викликаний королем Фредеріком І у Копенгаген, де відбулися дебати між католиками і протестантами, у результаті яких лютеранство закріпилося в Данії. По смерті короля Таусену довелося пройти ряд випробувань, оскільки католики знову намагалися заборонити йому проповідувати. Незважаючи на це, у 1535 році він перекладає на данську мову і видає П’ятикнижжя.

Нарешті, новий король Християн ІІІ у 1936 році остаточно проголосив країну лютеранською, і Ганс Таусен отримав свободу для своєї діяльності. Незабаром він стає викладачем богослів’я, а у 1542 року очолює в якості єпископа Рибську єпархію в Данії.

Так, через служіння і посвяту різних людей реформаційне вчення поширювалося на сусідні країни, перетворюючи поступово Північну Європу на протестантський регіон.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required