«Амінь і жінка»: скандальна молитва в американському Конгресі

Дуже дивний інцидент стався під час відкриття 117-го Конгресу США 4 січня. За давньою американською традицією на подібні засідання запрошують представників церкви для спільної молитви. Цього разу молитву виголосив священник Об’єднаної методистської церкви Емануель Клівер (який до того ж є членом Демократичної партії).

Його молитва була дуже дивною та й назвати її християнською важко: «Ми просимо цього в ім’я монотеїстичного Бога … Брахми [бога-творця в індуїзмі] і Бога, відомого під багатьма іменами за різними вірами», — сказав Клівер і закінчив молитву словами «Амінь і жінка». Таке завершення утворилося через недоречну гру слів (в англійській мові це виглядає як «Amen and a woman», що можна озвучити як «Чоловік і жінка»). Це могло б виглядати як помилка, спричинена фанатичною гонитвою за інклюзивністю й толерантністю, проте не в цьому випадку.

Сполучені Штати Америки від початку свого заснування були дуже християнською державою, в якій релігійні традиції проникали в кожну сферу життя. Саме тому варто виключати можливість неправильного використання слова «Амінь», яке означає «хай буде так»або «вірно». 

Неповага і висміювання християнських традицій викликали шквал критики з боку християн, які поділяють більш традиційну теологію, і конгресменів, що були присутні на засіданні. Вони висловлювали заперечення такій тотальній інклюзивності, а колишній спікер палати представників Ньют Гінгріч прямо заявив, що «почалося радикальне божевілля».

Новий склад конгресу з більшістю демократів демонструє явну тенденцію до вербального божевілля. Демократи в Конгресі на чолі зі спікером Ненсі Пелосі мають намір офіційно вилучити з обігу такі слова як «мати», «батько», «сестра», «брат», «дядько», «тітка» та інші, що вказують на стать людини. Замінити їх бажають на подвійні звернення, на зразок «брат або сестра», «чоловік або дружина», щоб включити людей, які не ідентифікують себе із статтю при народженні.

Такі зміни спричинені новим складом Конгресу. Оскільки до його складу увійшла рекордна кількість гомосексуалістів і так званих «небінарних людей», то демократи поставили мету сформувати нові правила в законодавчому органі, щоб зробити їх перебування там більш комфортним та інклюзивним.

Всі ці скандали є ланками єдиного деструктивного процесу. Емануїл Клівер показав всій Америці і світу дуже специфічне ставлення до віри. Релігійний релятивізм та інклюзивність — ось ознаки постмодернізму, що проник в церкву, переплівся з вже давно присутньою ліберальною теологією і тепер звучить з трибуни Конгресу.

Це вже не християнство, а суміш суб’єктивних особистих вірувань, які не передбачають нічого конкретного, незмінного і такого, що існує поза волею людини. В таких умовах Бог, мораль, правда і гріх є поняттями виключно суб’єктивними, а тому не мають єдиного сенсу. А найгірше — це прийняття церквою такого такого стану справ.

Джерела:

https://thehill.com/homenews/532547-cleaver-concludes-congressional-prayer-amen-and-awoman
https://thehill.com/changing-america/respect/diversity-inclusion/532518-house-introduces-gender-neutral-language-in-new
https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/congress-prayer-cleaver-amen-awoman-b1781843.html
https://www.wlbt.com/2021/01/04/congressional-prayer-ends-with-words-amen-awoman-rep-guest-calls-it-disrespectful/
https://www.christianpost.com/voices/congress-has-officially-gone-gender-crazy.html

Фото: globalnews

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required