9 серпня 1788 року народився Адонірам Джадсон, перший американський місіонер за кордоном

9 серпня 1788 року народився Адонірам Джадсон, перший американський місіонер за кордоном, в М’янмі, перекладач Біблії на м’янмську мову, укладач першого бірмансько-англійського словника.

Адонірам народився в сім’ї кальвіністів в Массачусетсі. Закінчивши коледж у Род-Айленді, Джадсон вирішує присвятити себе пастирському служінню.

У 1811 році встановлює контакти з Лондонським місіонерським товариством і за підтримки конгрегаціоналістів на наступний рік відпливає до Індії. Його супроводжує його молода дружина Енн Джадсон, яка вважається першою американською місіонеркою.

В Калькутті Джадсон знайомиться з відомим баптистським місіонером з Англії Вільямом Керрі і сам приєднується до баптистської церкви. Непорозуміння з місцевою владою, яка не вітає діяльності місіонера, змусила його з дружиною перебратися в іншу країну, якою стала М’янма. Адоніраму на момент початку служіння в цій країні було всього 25 років.

Першим кроком стало вивчення м’янмської мови і вже в 1817 році Джадсон перекладає Євангеліє від Матвія на цю мову, а в 1819 році здійснює перше хрещення. Переклад повної Біблії на м’янмську був закінчений ним у 1834 році.

За час місіонерства йому доводилося побувати в тюрмі, він втратив двох дружин і трьох дітей через малярію, але ніщо не могло його зупинити в благовісті. До теперішнього часу його вважають одним із засновників вищої освіти в Бірмі через участь в створенні Янгонського університету.

Син Адонірама Джадсона Едвард повернувся на батьківщину батька в США, де став баптистським проповідником.

Завдяки жертовним місіонерам, на зразок Джадсона, Євангеліє розширювалося по просторах всесвіту, досягаючи кожен найменший народ.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required