8 травня 1828 року народився Анрі Дюнан, засновник міжнародної гуманітарної організації “Міжнародного комітету Червоного Хреста”

8 травня 1828 року в Женеві народився засновник міжнародної гуманітарної організації “Міжнародного комітету Червоного Хреста”, швейцарський підприємець і громадський діяч, борець проти работоргівлі, лауреат Нобелівської премії миру Анрі Дюнан.

Народився Анрі в кальвіністській сім’ї. Його батько, Жан-Жак Дюнан, будучи впливовим бізнесменом, входив в міську раду Женеви. Мати Антуанетта з дитинства прищепила синові любов до благодійності, якою Анрі почав займатися ще в юнацькому віці.

Живучи і працюючи деякий час в Алжирі, він відправляється в 1859 році на зустріч з французьким імператором Наполеоном III, щоб обговорити з ним деякі проблемні питання життя колоній. 24 червня він випадково стає свідком кривавої битви під Сальферино, результатом якої стали 40 тис. убитих і поранених. Дюнан вирішує створити систему добровільних медичних товариств, які могли б допомагати пораненим під час війни.

У 1863 році з’являється на світ його книга “Спогад про битву при Сальферино”, а 29 жовтня 1863 року стає днем ​​народження Червоного Хреста. Сьогодні національні товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця існують більш ніж в 170 країнах. Вони займаються благодійною діяльністю і гуманітарною допомогою при військових конфліктах або стихійних лихах.

У 1901 році жертовна діяльність Анрі Дюнана була вперше відзначена Нобелівською премією миру, а його день народження – 8 травня – відзначається як Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required