8 серпня 1779 року народився американський хімік і перший професор Єльського університету в галузі природничих наук Бенджамін Сілімен, відомий своїми християнськими переконаннями.
Бенджамін народився в американському штаті Коннектикут. Через кілька місяців після народження їхнє містечко було зайняте двохтисячною британською армією і його матері з ним довелося рятуватися втечею звідти. Його батько, Гольд Сілімен, генерал американських військ потрапив до полону в травні 1779 року. Свою гуманітарну освіту Сілімен отримав у Єльському університеті, де йому запропонували залишитися і організувати кафедру з вивчення хімії та природничої історії. Тому Бенжамін прибуває до Філадельфії, де в університеті Пенсільванії вивчає хімію. У 1804 році він починає свої лекції з хімії в Єлі, але наступного року їде до Едінбурга для продовження власної освіти.
Крім хімії він займається геологією, першим винаходить спосіб дистиляції нафти і засновує Американський журнал Науки. Йому належить відкриття багатьох мінералів у гірських породах, один з яких отримав назву за його іменем – силіманіт. Бенджамін Сіліман паралельно викладає в медичній школі. Серед членів Ліги плюща, куди входив Єльський університет, Сіліман єдиний виступає за спільне навчання, дозволяючи бути присутніми на своїх лекціях і жінкам. Саме під його впливом президент Колумбійського коледжу Фредерік Барнард почав приймати у студенти жінок.
Працюючи професором хімії, геології і мінералогії у Єлі, Сіліман був переконаним християнином, виступаючи проти атеїстів і матеріалістів. Сам він дотримувався «староземельної» теорії креаціонізму. Сіліман вважав рабство великим злом і підтримував переселення вільних афроамериканців до Ліберії.
Сіліман був членом Американської академії наук і ряду інших наукових товариств. На його честь був названий один з коледжів Єльського університету, гора і кілька озер. Серед американців він запам’ятався як один з перших американських вчених, який винайшов процес дистиляції нафти і багато зробив для розвитку освіти в США.
#християнство_в_історії