13 червня 1926 року народився відомий французький педіатр і генетик Жером Лежон (Jérôme Jean Louis Marie Lejeune), відомий своїм відкриттям зв’язку між захворюваннями та хромосомними аномаліями. Жером був противником допологової діагностики та абортів.
У 1958 році французький вчений спільно з Мартою Готьє в лабораторії Мартіна Тарпіна відкрив, що синдром Дауна викликаний зайвою хромосомою в 21-й парі. Це було перше відкриття, яке показало взаємозв’язок між патологією інтелектуального розвитку та хромосомною аномалією. Всього за два роки до цього відкриття вчені зуміли порахувати кількість хромосом у людини. Їхня кількість була 46, але у хворих на синдром Дауна Лежон нарахував 47 хромосом. Спочатку це відкриття було критично сприйняте на Конгресі генетики в Монреалі, але коли наступного року Французька академія наук опублікувала статтю, де вчені описували своє дослідження, воно здобуло визнання.
Лежон народився в сім’ї католиків, був досить ревним віруючим. Він активно боровся проти абортів, використовуючи весь свій авторитет вченого. У 1974 році він став членом Єпископальної (Папської) академії наук, у 1981 році був обраний членом Академії моральних і політичних наук. Будучи почесним доктором наук і гостем багатьох наукових товариств та університетів, Лежон отримав ряд престижних нагород, а в 1994 року був довічно призначений президентом Папської академії життя. У той час, коли багато хто використовував генетику з аморальною мотивацією (як за часів Гітлера), Жером Лежон прагнув всіляко посприяти збереженню життя людини через свою наукову діяльність.
Помер вчений у 1994 році, а його життя описала в біографічній книзі «Життя – це благословення» дочка Лежона Клара. Престижна премія Лежона в 30 тис. євро призначається сьогодні тим, хто робить успіхи в подальшому дослідженні генетичних аномалій.
#християнство_в_історії