7 серпня 1771 року Френсіс Асбурі приймає рішення стати місіонером в Америці. Його служіння зробило його «батьком американського методизму».
Френсіс народився в Англії в 1745 році, його мати мріяла, щоб син став архієпископ Кентерберійський і тому з дитинства читала йому Біблію, співала духовні гімни і молилася за нього. Сім’єю вони відвідували місцеву методистську церкву. Френсіс певний час навчався на коваля, але у 18 років добре зарекомендував себе у якості проповідника і Джон Веслі поставив його мандрівним проповідником, коли йому виповнилося 22 роки.
У 1771 році він вирішує стати місіонером в Америці і перебирається до США у найбільш визначальний для цієї країни час. Першу проповідь він вимовив у Вудро, потім у Філадельфії і Нью-Йорку. Будучи асистентом Джона Веслі, Френсіс відвідав з проповідями 25 містечок США.
Коли почалася війна за незалежність, Френсіс Асбурі з Джеймсом Демпстером стали єдиними методистськими служителями, які залишилися в Америці. Через те, що він намагався триматися нейтралітету, Френсіс був змушений перебратися з Меріленду до Делаверу. У 1784 році він стає другим суперінтендантом методистських церков поряд з першим єпископом методистів Томасом Коуком. Останній висвятив Френсіса другим єпископом американських методистів і він служив своїй конгрегації протягом 32 років.
За цей час, подібно до Джона Веслі, Асбурі відвідав незліченну кількість місцевостей, проповідуючи Христа по всій Америці. Щорічно він їхав конем близько 6 тис. миль, проповідуючи щодня та організовуючи масові збори та конференції.
Під його керівництвом методистська церква виросла з 1200 віруючих до 214 тис. і підготувала близько 700 проповідників, серед яких був і Річард Аллен, перший темношкірий служитель у США. Восени 1800 року Френсіс відвідав кілька християнських таборів, які спільно проводили методисти та пресвітеріани, що дуже його надихнуло, і надалі організація таких масових зібрань на відкритому повітрі стала традицією, яка сприяла духовному пробудження Америки.
У 1813 році, коли Френсіс Асбурі складав свій заповіт, річний приріст церкви був найбільшим. Остання проповідь цього присвяченого служителя прозвучала в Річмонді штату Вірджинія 24 березня 1816 року, а 31 березня його плідне життя на землі зупинилося. Асбурі залишився в пам’яті як «великий проповідник» і один з лідерів духовного пробудження Америки. Його портрет часто поміщають в церквах поряд з засновниками методистських церков Джоном і Чарльзом Веслі.
#християнство_в_історії