10 серпня 1815 року місіонер Самюель Лей прибув до Сіднею

10 серпня 1815 року місіонер Самюель Лей прибув до Сіднею. Він запам’ятався як видатний методистський місіонер, який присвятив своє життя поширенню Доброї Звістки в Австралії та Південних морях.

Самюель народився у 1785 році у Мільтоні графства Стеффордшир в Англії. Він відзначався вдумливістю та старанністю. Він долучився до Незалежної церкви у Хенлі, де він був помічником та проповідував у довколишніх селах. Він відвідував конгрегаціоналістську семінарію, проте не зміг прийняти кальвіністське вчення, тому залишив її, пізніше долучившись до весліанської спільноти у Портсмуті. Маючи чітке розуміння свого покликання у якості місіонера, він виразив своє бажання служити в інших країнах. Спочатку у 1814 році його призначили на місію до Північної Америки, проте в останній момент призначення скасували і Самюель Лей був направлений до Нового Південного Уельсу.

Прибувши до місця призначення, Лей почав активну діяльність з відкриття нових служінь та мережі церков. Протягом кількох років йому вдалося утворити перший методистський округ на континенті, який включав у себе 14 місць, де потрібно було проповідувати. Тож місіонер кожні три місяці долав відстань у 241 кілометр, аби всюди попроповідувати.

Він також проповідував і в інших місцях на запрошення різних служителів. Самюель Лей був активним членом Товариства з поширення християнського знання та доброзичливості, а також допомагав у створені в у березні 1817 року Колоніального допоміжного Біблійного товариства. Напружена робота значно вплинула на погіршення його здоров’я, тому у 1820 році на деякий час він повинен був залишити Австралію, але й тоді він продовжував віддалено працювати над розвитком місіонерської справи. Тоді ж він одружився з Кейтрін Клус.

У 1822 році вони відправилися до Нової Зеландії, де Лей заснував першу весліанську місію, після чого вони повернулися до Сіднею. Незважаючи на слабке здоров’я, Самюель продовжував займатися діяльністю, що сприяла розвитку місіонерства, будучи суперінтендантом у Сіднеї та Парраматті. Він закінчив активне служіння у 1845 році, а залишив цей світ у травні 1852 року, проте запам’ятався як палкий служитель, увійшовши в історію методистського місіонерства.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required