7 лютого 1992 року укладений Договір про Європейський Союз

Рівно 27 років тому, 7 лютого 1992 року, між країнами Європейської Економічної Спільноти був укладений Маастрихтський договір, який також називають Договором про Європейський Союз. Підписання цього документу, який потім вступив у дію 1 листопада 1993 року, означало новий вимір інтеграції між країнами на Європейському континенті. Тепер, окрім суто економічної співпраці, проголошувався курс на політичну та безпекову інтеграцію.

З того часу кількість країн, які долучилися до цього геополітичного проекту збільшилася у понад два рази, а сьогодні і Україна заявляє про свої наміри бути частиною Європейського Союзу. Коли ми говоримо про те, що поділяємо європейські цінності, то що саме маємо на увазі під цим поняттям?

Ідея багатосторонньої інтеграції європейських країн починалась християнськими демократами такими як: Роберт Шуман, Конрад Аденауер, Альчиде де Гаспері. Вони бачили спільноту європейських народів як «батьківщину батьківщин», як гармонійне партнерство національних держав, що побудоване на фундаменті традиційних для Європи християнських цінностей.

Але протягом останніх кількох десятиліть Європейський Союз змінив вектор свого розвитку, що привело його до серйозної кризи ідентичності і втрату первинної концепції. Що означає «бути європейцем», окрім того, що носити при собі паспорт ЄС? На практиці сьогодні система прийняття рішень в ЄС породжує більше конфліктів, ніж консолідує членів спільноти. І не дивно, адже основні важелі керівництва належать не Європейському Парламенту, який обирається на основі волевиявлення громадян, а Європейській Комісії та Європейському Суду, які фактично є незалежною групою людей, яка диктує умови внутрішнього життя країн. А в умовах того, що ці інституції знаходяться під впливом лівих ідей, такий диктат стає просто нав’язуванням ідеології на міжнародному рівні.

Коли ми говоримо про євроінтеграцію, то маємо розуміти, що ЄС відкинув ті християнські цінності, які колись були основою процвітання, прав людини та навіть самої концепції про національні держави. Фундаменти Європи підірвані, цінність особистості стає все більш відносною, бо втрачені абсолюти. Проте серед європейських інтелектуалів є люди, які відстоюють необхідність повернути ту Європу, яка стоїть на вічних основах. Про це у 2017 році вони заявили у Декларації під назвою «Європа, у яку можна вірити». З її текстом можна ознайомитися на нашому сайті: https://archive.c4u.org.ua/paryzka-deklaratsiia/

Сподіваємося, що і Україна, йдучи своїм європейським шляхом у першу чергу віднайде для себе ту ціннісну основу, яка приведе її народ до тієї ідентичності, яку має для нашої країни Бог.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required