7 квітня 2007 року помер Джоні Харт

7 квітня 2007 року помер Джоні Харт, карикатурист, широко відомий завдяки серії своїх коміксів під назвою «B.C.». У пізніші роки своєї творчості він викликав суперечки, включивши у свої комікси відкрито християнські теми та послання. Чак Колсон назвав Харта «християнином, якого найбільше читають», більше ніж К. С. Льюїса, Френка Перетті та Біллі Грема.

Джоні народився у 1931 році у містечку Ендікот, Нью-Йорк. У 26-річному віці він створив комікс B.C., який став для нього справжнім успіхом. Комікс у гумористичній манері зображує життя доісторичних людей та тварин, використовуючи сучасні алюзії. З 1958 року він почав виходити у щоденних національних газетах.

Харт виріс у християнській сім’ї, регулярно відвідував християнську недільну школу. Хоча його формальне християнське навчання закінчилося середньою школою, він захопився Біблією з молодого віку. У 1984 році відбулося помітне зрушення у його духовному житті. Тоді Джоні та його дружина Боббі почали відвідувати зібрання пресвітеріанської церкви в Ніневії, Нью-Йорк.

Все більш глибока релігійна віра Харта, а також стійкий теологічний і політичний консерватизм стали джерелом суперечливих подій у пізніші роки його життя. Наприклад, в інтерв’ю газеті The Washington Post в 1999 році він зробив кілька досить різких заяв стосовно євреїв та мусульман, які не вірять у Христа, а також стосовно сатанинської природи гомосексуалізму.

Однак левова частка суперечок випливала зі зростаючої тенденції Харта включати свої релігійні та політичні теми та ідеали у комікси, зокрема у «B.C.» Деякі газети відмовлялися друкувати комікси з відкрито релігійними темами або, як це зробили the Los Angeles Times, перенесли їх у релігійну рубрику газети.

Картинки Харта на християнську тематику можна переглянути тут: https://bit.ly/2q6Z9Re

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required