6 січня 1422 року Ян Жижка завдав нищівної поразки військам Сигізмунда

6 січня 1422 року Ян Жижка завдав нищівної поразки військам Сигізмунда І у Небовидах. Ці події розгорталися під час «гуситських воєн» – збройного протистояння між чеськими прихильниками вчення Яна Гуса, з одного боку, та німецьким імператором і католицькою церквою, з іншого.

Під час цих подій помирає король Чехії Вацлав IV, тому новим королем був проголошений його брат – імператор Священної Римської імперії Сигізмунд І Люксембург. Проте Чехія  не визнавала Сигізмунда королем, що провокує нову хвилю повстань. Тоді папа римський у 1420 році оголошує хрестовий похід проти гуситів, який очолив Сигізмунд І. А війська гуситів очолив Ян Жижка.

Наприкінці 1421 року Сигізмунд в черговий раз намагався підкорити Богемію і заволодіти важливим містом – Кутна Гора. Переважно німецькі мешканці міста вбили декількох гуситів у місті та закрили місто від Жижки, армії якого були розташовані поза стінами міста. Жижка був на чолі об’єднаних армій Табору та Праги, і, будучи у пастці, зміг здійснити те, що деякі історики називають першим мобільним артилерійським маневром в історії. Він прорвався через лінію супротивника і пішов у Колін, а потім, отримавши підкріплення, він неочікувано напав 6 січня 1422 року в селі Небовиди між Коліном і Кутною Горою і переміг армію Сигізмунда. Останній втратив 12 тисяч чоловік і врятувався швидкою втечею.

Жижку відносять до числа знаменитих воєначальників, які не програли жодної битви. Завдяки ньому послідовники Яна Гуса зуміли певний час стримувати хрестоносців, що дозволило закріпитися новому вченню, яке приділяло особливу увагу Слову Божому. Так, чеські гусити одними з перших здійснили переклад Писання на свою мову. А їх Венеціанська Біблія, видана у 1506 році у Венеції, стала основним джерелом для перекладу Біблії Франциска Скорини.

Детальніше про Яна Жижку читайте на нашому сайті «Християни для України» – https://archive.c4u.org.ua/calendar_11oct_1/

Зображення: wikipedia

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required