5 жовтня 1744 року Девід Брейнерд починає місіонерське служіння

5 жовтня 1744 року видатний місіонер Девід Брейнерд починає своє служіння корінним американцям. Його власне служіння тривало лише три роки, але він став одним з найбільш впливових місіонерів усіх часів. Щоденник з його місіонерськими нотатками, надрукований Джонатаном Едвардсом, став джерелом натхнення для сотень майбутніх місіонерів, які понесли Євангеліє мільйонам людей по всьому світу.

Девід народився в 1718 році в Хеддемі штату Коннектикут у впливовій родині. Його дідусь Даніель переїхав до США з Англії і став дияконом церкви, суддею і великим землевласником. Батько Девіда Єзекія Брейнерд також займав впливові посади в керівництві штату і був дуже ревним християнином пуританських поглядів.

Девід з дитинства виховувався при конгрегаціоналістській церкві і в 21-річному віці пережив особисте покаяння. Навчався кілька років у Єльському університеті, але не отримав диплома через часті хвороби. Він переключився на іншу діяльність і у червні 1744 року був висвячений на священика пресвітеріанської церкви.

У цей час в Америці набирало силу Велике пробудження, інспіроване проповідями Джона Вайтфілда і Джонатана Едвардса, які виступали і перед студентами Єльського університету. Девід присвячує останні три роки свого життя і служіння проповідуванню серед американських індіанців. Будучи смертельно хворим, він продовжував свою роботу серед індіанців і писав свій духовний щоденник. Робота пішла набагато краще,коли через рік покаявся його перекладач разом з дружиною. Таким чином вони могли точніше передавати біблійне послання і через рік своєї роботи Девід Брейнерд мав церкву зі 130 індіанців.

Останні чотири місяці свого життя Девід прожив у будинку Джонатана Едвардса під наглядом його дочки Джеруши. Земний шлях славного місіонера зупинився на 29 році його життя в 1747 році, але плоди його роботи продовжували множитися, як через християнське пробудження серед індіанців, так і через активність інших місіонерів, натхнених його нотатками.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required