12 червня 1744 року Девід Брейнерд поставлений на служіння

12 червня 1744 року священицьке рукопокладення отримав відомий американський місіонер серед індіанців Девід Брейнерд. Його власне служіння тривало всього три роки, але він став одним з найбільш впливових місіонерів усіх часів. Щоденник з його місіонерськими нотатками, надрукований Джонатаном Едвардсом, став джерелом натхнення для сотень майбутніх місіонерів, які понесли Євангеліє мільйонам людей по всьому світу.

Девід народився в 1718 році в Хеддемі штату Коннектикут у впливовій родині. Його дідусь Даніель переїхав до США з Англії і став дияконом церкви, суддею і великим землевласником. Батько Девіда Єзекія Брейнерд також займав впливові посади в керівництві штату і був дуже ревним християнином пуританських поглядів.

Девід з дитинства виховувався при конгрегаціоналістській церкві і в 21-річному віці пережив особисте покаяння. Навчався кілька років у Єльському університеті, але не отримав диплома через часті хвороби. Він переключився на іншу діяльність і в 1744 році був висвячений на священика пресвітеріанської церкви.

У цей час в Америці набирало силу Велике пробудження, інспіроване проповідями Джона Вайтфілда і Джонатана Едвардса, які виступали і перед студентами Єльського університету. Девід присвячує останні три роки свого життя і служіння проповідуванню серед американських індіанців. Будучи смертельно хворим, він продовжував свою роботу серед індіанців і писав свій духовний щоденник. Робота пішла набагато краще,коли через рік покаявся його перекладач разом з дружиною. Таким чином вони могли точніше передавати біблійне послання і через рік своєї роботи Девід Брейнерд мав церкву зі 130 індіанців.

Останні чотири місяці свого життя Девід прожив у будинку Джонатана Едвардса під наглядом його дочки Джеруши. Життєвий шлях славного місіонера зупинився на 29 році його життя в 1747 році, але плоди його роботи продовжували множитися, як через християнське пробудження серед індіанців, так і через активність інших місіонерів, натхнених його нотатками.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required