12 червня 1744 року священицьке рукопокладення отримав відомий американський місіонер серед індіанців Девід Брейнерд. Його власне служіння тривало всього три роки, але він став одним з найбільш впливових місіонерів усіх часів. Щоденник з його місіонерськими нотатками, надрукований Джонатаном Едвардсом, став джерелом натхнення для сотень майбутніх місіонерів, які понесли Євангеліє мільйонам людей по всьому світу.
Девід народився в 1718 році в Хеддемі штату Коннектикут у впливовій родині. Його дідусь Даніель переїхав до США з Англії і став дияконом церкви, суддею і великим землевласником. Батько Девіда Єзекія Брейнерд також займав впливові посади в керівництві штату і був дуже ревним християнином пуританських поглядів.
Девід з дитинства виховувався при конгрегаціоналістській церкві і в 21-річному віці пережив особисте покаяння. Навчався кілька років у Єльському університеті, але не отримав диплома через часті хвороби. Він переключився на іншу діяльність і в 1744 році був висвячений на священика пресвітеріанської церкви.
У цей час в Америці набирало силу Велике пробудження, інспіроване проповідями Джона Вайтфілда і Джонатана Едвардса, які виступали і перед студентами Єльського університету. Девід присвячує останні три роки свого життя і служіння проповідуванню серед американських індіанців. Будучи смертельно хворим, він продовжував свою роботу серед індіанців і писав свій духовний щоденник. Робота пішла набагато краще,коли через рік покаявся його перекладач разом з дружиною. Таким чином вони могли точніше передавати біблійне послання і через рік своєї роботи Девід Брейнерд мав церкву зі 130 індіанців.
Останні чотири місяці свого життя Девід прожив у будинку Джонатана Едвардса під наглядом його дочки Джеруши. Життєвий шлях славного місіонера зупинився на 29 році його життя в 1747 році, але плоди його роботи продовжували множитися, як через християнське пробудження серед індіанців, так і через активність інших місіонерів, натхнених його нотатками.
#християнство_в_історії