5 лютого 1723 року народився Джон Візерспун

5 лютого 1723 року в шотландському Гіфарде в родині священика народився шотландсько-американський пресвітеріанський священик Джон Візерспун (1723-1794).

Господь судив йому стати одним з батьків-засновників США і єдиним пастором, який підписав Декларацію Незалежності Сполучених Штатів, що сталося 4 липня 1776 року на Другому Континентальному Конгресі.

Візерспун був капеланом конгресу і брав в ньому участь як делегат від штату Нью-Джерсі до 1782 року, часто виступаючи з промовами і проповідями. Джон Візерспун був Президентом і професором коледжу Нью-Джерсі (сьогоднішнього Прінстонського університету) з 1768 по 1794 рр.

Будучи прихильником республіканізму, природного права і ревним служителем, він зростив цілу плеяду знаменитих випускників – одного президента США (Джеймс Медісон), одного віце-президента США (Аарон Бер), 12 учасників Континентального Конгресу, 28 сенаторів, 49 конгресменів, 37 суддів, троє з яких стали суддями Верховного суду США. У 1789 році Джон Візерспун керував Першою Загальною Асамблеєю Пресвітеріанської церкви Сполучених Штатів, на яку зібралися 188 делегатів, з яких 52 делегата були студентами цього відомого священика.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required