4 серпня 1875 року помер знаменитий датський казкар Ганс Крістіан Андерсен

4 серпня 1875 року помер знаменитий датський казкар Ганс Крістіан Андерсен, який будучи евангеліком-лютеранином, включав в свої казки багато біблійних мотивів і говорив, що “Життя кожної людини є казкою, написаною Божими пальцями» (“Every man’s life is a fairy tale written by God’s fingers”).

Майже кожна казка славного письменника несе певне християнське послання, яке дуже ретельно вичищалося свого часу радянськими цензорами. З казки про «Снігову королеву» зникла молитва Герди і псалми, які вона читала, щоб зняти чари з Кая, а ангели, які їй допомагали перетворилися в незрозумілих маленьких чоловічків, зникли з радянського варіанту і Євангеліє, яке після повернення Герди і Кая радісно читала їх бабуся.

Деякі твори Андерсена безпосередньо, немов біблійні притчі, свідчили про Бога: «Райський сад», «Дзвін», «Ангел» та ін. У казці «Дочка болотного царя» життя головної героїні Хельги змінилося після її зустрічі зі священиком, який розповів їй про Божу любов, а злі чари зникли, коли вона сама вимовила ім’я Ісуса.

Всіх героїв Андерсена пов’язує між собою віра в Бога і надія на Нього, самовіддана любов, якої ми можемо навчитися у Христа. Важко знайти в світовій літературі іншого такого письменника, чия доля і творчість так щиро свідчили про Ісуса Христа, нашого Спасителя.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required