4 листопада 1873 року помер відомий британський астроном, математик і священик Темпль Шевальє. За всебічну освіченість його називали «прекрасним поліглотом вікторіанської епохи».
Народжений у 1794 році у Бедінгемі в англійському графстві Сафолк, Шевальє отримав прекрасну освіту в Пемброук-коледжі Кембриджського університету і в 1820 році був висвячений на священика. Деякий час викладав як лектор у Кембриджі і служив вікарієм у місцевій парафії.
У 1835 році у світ вийшли його надруковані лекції під назвою «Про докази божественної сили і мудрості, отримані через вивчення астрономії» («Of the proofs of the divine power and wisdom derived from the study of astronomy»). Цього ж року Темпль був запрошений викладати в новоствореному Університеті Дарему, де стає главою математично-астрономічного відділення, паралельно читаючи лекції з івриту та богослів’я.
У 1839 році він створює Обсерваторію Даремського університету і керує нею протягом тридцяти років. Темплю Шевальє належать важливі спостереження за супутниками Юпітера і за сонячними плямами, зроблені в 1847 і 1849 рр. Весь цей час і до самої своєї смерті він паралельно був парохом в Еші поблизу Дарему. Через його зусилля відбулася реставрація храму і відкрито сільську школу. Шевальє відзначився також своїми перекладами творів ранніх апостолів християнства, серед яких Климент Александрійський, Полікарп та Ігнатій Антіохійський.
Життя Темпля являє собою прекрасний приклад поєднання віри і пізнання світу, створеного Богом. За заслуги в області астрономії, його ім’ям було названо один з кратерів Місяця.
#християнство_в_історії