4 червня 1867 року народився Карл Манергейм, славний фінський маршал

4 червня 1867 року у фінському Аскайнене народився Карл Густав Еміль Манергейм, славний фінський маршал і президент, лютеранин.

Вже за життя він став справжньою легендою. За походженням швед, який став генералом в армії Російської імперії, а потім в 1918 році очолив фінську армію, розгромив більшовиків, не дозволивши їм захопити владу над Фінляндією.

До війни Манергейм встиг побути головою фінського Червоного хреста, а з 1933 року він отримав Маршальську посаду і почав будівництво знаменитої лінії оборони на Карельському перешийку. У 1940 році фіни під його керуванням на легендарній “лінії Манергейма”, названій на його честь, зуміли надовго зупинити радянське військо і перешкодити сталінським планам підпорядкування Фінляндії.

Завдяки мудрій стратегії Манергейма фіни зуміли зберегти свою незалежність, хоча і втратили деякі землі. Його відомим висловлюванням було: “Фортифікація, артилерія, іноземна допомога не мали б ніякої вартості, якби звичайний солдат не знав, що це ВІН захищає свою
країну”.

У серпні 1944 року Карл Густав Манергейм був обраний 6-м Президентом Фінляндії, правда через погіршення стану здоров’я вимушено залишив цей пост через два роки. Закінчилося його життя в 1951 році.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required