24 вересня 1757 року Джонатан Едвардс став президентом Коледжу в Нью-Джерсі

24 вересня 1757 року відомий пуританський проповідник і один з лідерів першого Великого американського пробудження Джонатан Едвардс став президентом Коледжу в Нью-Джерсі, пізніше відомого як Прінстонський університет.

Джонатан Едвардс був обдарованою людиною і вже в 13 років вступив до Єльського університету, закінчив його в 15 років, а в 20-річному віці вже став викладачем університету. Збереглися «Резолюції» Джонатана Едварда, які він писав для себе у віці 19-20 років, суть яких зводилася до жертовного служіння Господу на повну силу, вважаючи себе найбільшим з грішників і постійно сповідуючи свої гріхи перед Богом, намагаючись зробити все можливе, щоб принести добро своїм ближнім і прославити Бога. Ці Резолюції до сьогоднішнього дня читаються християнами і дають натхнення багатьом в служінні.

Ставши конгрегаціоналістським пастором в Нортхемптоні, він в усьому намагався базуватися на реформатській теології і спадщині пуритан. Едвардс став центральною фігурою в першому Великому пробудженні, вимовляючи сотні палких проповідей як у своїй церкві, так і в навколишніх містах. У липні 1741 року він промовив свою відому проповідь «Грішники в руках розгніваного Бога», яка стала класикою ранньої американської літератури. Паралельно з проповідями Едвардса звучали проповіді Джорджа Вайтфілда, який здійснив мандрівний тур по тринадцяти американським колоніям.

У 1749 році світ побачила книга Едвардса «Життя Девіда Брейнарда», яка стала натхненням для тисяч християнських місіонерів XIX століття. У книзі Едвардс на підставі записів у щоденнику Брейнарда передав історію його успішного благовістя серед індіанського племені делаварів.

Джонатан Едвардс став одним із засновників і перших президентів Коледжу Нью-Джерсі, який пізніше став відомий всьому світу як Прінстонський університет. На посту глави університету в 1758 році закінчилося життя цього видатного чоловіка Божого.

Едвардс мав благословенну родину з Сарою П’ерпонт, батько якої був засновником Єльського коледжу, а мати була прапраонукою пуританина Томаса Хукера, засновника штату Коннектикут. Едвардси мали одинадцять дітей, які виховувалися в пуританській атмосфері. Їхня донька Естер Едвардс стала дружиною пресвітеріанського священика і засновника Прінстонського університету Аарона Бьора, а їхній син, якого також звали Аарон Бьор, став третім віце-президентом США.

Віддане служіння Джонатана Едвардса мало благословенні плоди.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required