31 липня 1572 року протестант Микола Бучацький-Творовський брав участь в Глинянській конфедерації

31 липня 1572 року протестант Микола Бучацький-Творовський як представник Кам’янецької землі, маючи уряд підкоморія кам’янецького, в Глинянах брав участь в Глинянській конфедерації воєводств Руського та Подільського.

Микола народився в сім’ї подільського воєводи Яна Тваровського і Катерини Бучанської, дочки російського воєводи Якуба Бучанського. Належав до гербу “Пилява”. Відомо, що Микола отримав гарну освіту в Європі, де ймовірно і приєднався до протестантизму, ставши кальвіністом.

У 1570 році він взяв за дружину Анну Радзивілл – дочку лідера кальвіністів у ВКЛ канцлера Миколи Радзивілла Чорного, поріднившися з цим славним родом. Микола Бучацький-Творовський був власником відомого українського протестантського містечка Бучач, де при ньому існував кальвінський збір, а в 1580-і рр. був перебудований в Бучанський замок, залишки якого збереглися до сьогоднішнього часу.

У 1586 році він придбав у Радзивіллів містечко Опатов. У 1571-1588 рр. займає посаду старости в м. Бар. Був учасником Глинянської конфедерації в 1572 році і галицьких сеймах 1591-1592 рр.

Микола мав двох синів і чотирьох дочок. Одна з них, Софія, вийшла заміж за кальвініста Крістофа Сененського Дідича Померанського в Львівській області, а її сестра Катерина вийшла заміж за кальвініста Андрія Потоцького, який був подільським підчашим, старостою білокамінським і комендантом кам’янецьким.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required