3 вересня 1894 року народився Річард Нібур, відомий американський богослов, автор книги “Христос і культура”

3 вересня 1894 року народився Хельмут Річард Нібур, відомий американський богослов, автор книги “Христос і культура”.

Річард Нібур народився в американському місті Райт у штаті Міссурі в родині служителя Євангельського Синоду Північної Америки Густава Нибура, який свого часу емігрував з Німеччини до США зі своєю дружиною. У Річарда був старший брат Рейнгольд, який також став протестантським богословом, відомим своєю опозицією стосовно світських освітніх реформ Дьюї і своєю роботою «Християнство і війна», де він критикував необґрунтований пацифізм деяких християн.

Після закінчення Іденської теологічної семінарії у 1916 році Річард Нібур був посвячений на пасторське служіння. Продовження освіти у Вашингтонському та Єльському університетах дало йому можливість отримати ступені магістра та доктора філософії. З 1932 по 1931 рр. професор Нібур викладає християнську етику і теологію в Єльському університеті.

У своїй книзі “Царство Бога в Америці” (“The Kingdom of God in America», 1937), Нібур критикував проповідників ліберального “соціального євангелія”, описуючи їх вчення так – “Безгнівний Бог привів безгрішних людей в Своє Царство без суду через служіння Христа без хреста”.

Найбільш значна і відома робота Річарда Нибура – «Христос і культура», де він представив п’ять моделей християнської інтерпретації взаємин Христа з культурою.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required