3 березня в історії Реформації

3 березня 1617 року неподалік від Слуцька у Великому Князівстві Литовському народився Ян Цедровський (1617-1682), білоруський шляхтич, кальвініст, відомий громадсько-політичний діяч і письменник-мемуарист.

Будучи народженим в кальвіністській сім’ї, він був направлений на вивчення німецької мови в протестантський Кенігсберг, а потім до Краківської академії. Пізніше служив при дворі Богуслава Радзивілла. Користувався великою повагою серед знаті, яка неодноразово обирала його послом на сейм від Мінського воєводства.

Найцікавіша спадщина, що залишилася після Цедровського – це його спогади про життя власної сім’ї на тлі суспільно-політичних подій, що відбувалися в Великому Князівстві. У своїх спогадах він згадує трагічну сторінку життя віленських євангеліків, щодо яких 3 квітня 1682 року був влаштований погром єзуїтами за згодою віленського воєводи.


3 березня 1865 року Конгрес США затвердив розпорядження голови казначейства Селмана П. Чейза для монетного двору США, про підготовку спеціального інструменту для відображення девізу “In God We Trust” (“Ми довіряємо Богу”, “Ми віримо в Бога”) на монетах США. Цей слоган до теперішнього часу перебуває на грошових знаках цієї країни як свідчення про віру її громадян.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required