29 січня 1555 року Джон Хупер позбавлений посади та засуджений за приналежність до протестантської віри. Разом з ним цього дня були засуджені Джон Роджерс, Роуленд Тейлор та інші проповідники Реформації в Англії. Вони стали жертвами релігійних репресій Марії Тюдор проти протестантів.
Джон Хупер народився наприкінці ХV століття у графстві Сомерсет , а в 1519 році здобув ступінь бакалавра мистецтв в Оксфордському університеті. Про наступний період його життя мало що відомо, проте ми можемо сказати, що він скоріш за все захопився протестантським вченням у Німеччині, через що деякий час не проявляв публічної активності. Він з’являється в Англії після прийняття Акту про супрематію 1534 року, але й тоді йому було важко залишитися довго на батьківщині, адже він дещо розходився у поглядах з королем, який хоч і був протестантом, все ж не симпатизував континентальним протестантам, на відміну від Хупера.
Через ці обставини Джон Хупер знову повертається на континент і деякий час проводить у Франції серед гугенотів, а також продовжує спілкуватися у Швейцарії з Генріхом Булінгером, наступником Ульріха Цвінглі. Булінгер здійснив вагомий вплив на формування поглядів Хупера.
Джон повертається до Англії з приходом до влади юного Едварда VI. У цей час Хупер стає єпископом Глостера та Ворстера, сприяючи поширенню у країні Реформації. Проте незабаром король Едвард помер від хвороби і його місце на престолі зайняла католичка Марія І Тюдор, яку за її переслідування протестантів прозвали «кривавою Мері». У результаті цього Джон Хупер та деякі інші проповідники Реформації були ув’язнені у Лондонському Тауері, де Джон перебуває з 1553 по 1555 роки. У січні 1555 року він був викликаний на раду, де йому запропонували, так само як і багатьом іншим протестантам, зректися своїх поглядів, проте він відмовився.
9 лютого 1555 року Джон Хупер востаннє відмовився зректися своєї віри і був спалений на вогнищі. Його смерть описав у своїй «Книзі Мучеників» Джон Фокс.
Нагадаємо, 17 листопада 1558 року відбулося повторне визнання протестантизму в Англії. Про це детальніше читайте тут: https://archive.c4u.org.ua/calendar_17nov_1/
Зображення: wikimedia.org
#християнство_в_історії