29 серпня 1711 року помер Самюель Лютомирський, діяч кальвіністської церкви ВКЛ

29 серпня 1711 року помер Самюель Лютомирський, діяч кальвіністської церкви ВКЛ, служитель і педагог, суперінтендант протестантських зборів у Новогрудському регіоні.

Самюель пішов по слідах свого батька Юрія, який також очолював новогрудські кальвіністські церкви. А брат Самуеля, якого звали Юрієм (як і батька), був старшим над реформатськими церквами у Жмуді.
У 1672-1677 рр. Самюель навчався у Слуцькій кальвіністській гімназії, а потім у протестантському університеті Кенігсберга, на що отримав стипендію провінційного синоду. Пізніше навчався в шотландському Единбурзі.

Після свого повернення з навчання Самюель Лютомирський став проповідником Слуцького кальвіністського збору і викладачем гімназії, а потім проповідником збору в Кейданах і ректором місцевої кальвіністської гімназії. Займався перекладом духовних гімнів і текстів з голландської мови на польську, і виконував обов’язки синодського писаря. Після Кейданів служив в Беліці, а в 1708 році був обраний старшим над зборами Новогрудського регіону.

Він прагнув поліпшити становище дисидентів, створивши спеціальний фонд для підтримки зборів. Мав дружину Марію, від якої народилася дочка Ельжбета. Його земний шлях і служіння закінчилися у 1711 році.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required