29 квітня 1889 року помер Джон Нельсон Дарбі

29 квітня 1889 року помер відомий англо-ірландський біблеїст, один з лідерів плімутських братів Джон Нельсон Дарбі.

Він також вважається засновником такого теологічного вчення як диспенсаціоналізм, яке розглядає історію, як процес послідовної зміни семи періодів (диспенсацій), у яких діяло конкретне особливе одкровення Бога для людей і існували свої особливі відносини між людиною і Богом. Згідно з диспенсаціоналізмом, головна мета існування Божого творіння в різні часи – це Божа Слава. Шанувальникам цієї теорії притаманне більш буквальне ставлення до тлумачення Біблії, віра в спасіння по благодаті Божій, а не по заслугах людини, а також визнання відмінності Ізраїлю, як народу Божого, від Церкви, яка не мала участі в обіцянках, даних Богом Аврааму, Давиду та Ізраїлю.

У 1848 році прихильники Дарбі відділилися від плімутських братів, утворивши самостійну церкву, яка отримала назву дарбістів.

Джон Дарбі здобув собі популярність і як досвідчений перекладач Біблії. У Німеччині він працював над створенням Ельберфельдерської Біблії німецькою мовою, перекладав Біблію з оригінальних мов на англійську та французьку мови, а Новий Заповіт на голландську мову.

Його діяльність і вчення поширилися на США, Канаду, Нову Зеландію, Швейцарію, Голландію та Італію.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required