1 грудня 1998 року в черговий раз заарештований Лі Де Ксіан

1 грудня 1998 року за проповідь Євангелії в черговий раз був заарештований Лі Де Ксіан.

У той час, коли Україна насолоджується свободою у питанні відкритого поширення Божого Слова, є країни, у яких люди переживають суворі гоніння за те, що говорять про Христа. Одна з таких країн – комуністичний Китай, де церква вимушена існувати підпільно, у формі домашніх церков та таємних зібрань. Проповідники таких общин – сміливі люди, які твердо вірять у те, що проповідують, адже саме на них потім припадають найбільші звинувачення, у разі викриття «нелегального» служіння.

До таких сміливих проповідників варто віднести і Лі Де Ксіана. У 1995 році його заарештували та публічно побили під час проповіді на домашньому зібранні у селі Хуа Ду. Вилучивши усі релігійні матеріали, які Лі Де Ксіан приніс із собою, та запевнивши присутніх у тому, що їх також чекатиме розплата за «нелегальне» зібрання, представники Бюро громадської безпеки (БГБ) забрали проповідника до штабу, де його ще більш жорстоко побили, залишивши мало у непритомному стані та з кровотечею. Після 7 годин тортур служителя відпустили.

Але таке жорстоке покарання за віру не зупинило Лі Де Ксіана. Після кількох тижнів відновлення він знову «взявся за старе», повернувшись у те саме село, щоб підбадьорити тамтешніх віруючих. Він знову по декілька разів заарештовувався, був битий, вислуховував погрози та залякування, але, виходячи на свободу, знову брався за своє. Його служіння росло чисельно, і це дуже непокоїло представників влади, але вони нічого не могли з цим зробити. В одному з рапортів було написано: «Його (пастора Лі – прим. ред.) діяльність – нелегальний релігійний місіонер і він вже протягом 10 років нелегально проповідує у нашому місті. Його вже багато разів арештовували та намагалися перевиховати, але його серце не померло і його єство не змінилося».

Чергове затримання Лі Де Ксіана відбулося 1 грудня 1998 року, коли представники БГБ увірвалися на служіння. Вони схопили проповідника, у той час, коли прихожани общини пропонували взяти себе замість пастора Лі. Коли затриманого виводили з приміщення, він сказав присутнім: «Просто моліться про мене». Після цих слів усі прихожани миттєво впали на коліна та почали молитися. Така слухняність людей вразила секретаря БГБ і він запитав: «Як так, що ти маєш таку владу? Ти сказав лише слово, а люди миттєво слухаються».

Під час допиту Лі Де Ксіана намагалися змусити підписати визнання своєї провини, не називаючи, у чому саме вона полягала, але він стверджував, що не боїться офіцерів, цитуючи Матвія 10:28 «І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні». Вже потім секретар БГБ розповів проповіднику про те, що комунізм втрачає силу. «Ти маєш більше сили, ніж я», –  зазначив він. Він також зазначив, що на комуністичні партійні заходи почало приходити так мало людей, у той час як на зібрання, які проводив Лі Де Ксіан, приходило багато. Пізніше проповіднику висунули звинувачення у створенні громадського безпорядку через проповідь Євангелії і відпустили. Пастор Лі був радий, що міг поділитися Божим посланням з комуністичними офіцерами.

Сьогодні підпільна церква в Китаї продовжує зростати. За деякими оцінками, щорічний приріст становить 6,5% і станом на 2018 рік це приблизно може означати, що в Китаї налічується близько 234 мільйонів християн-протестантів. Сказати точну цифру видається занадто складним завданням, адже люди продовжують збиратися підпільно. Але, як бачимо, гоніння та репресії ніколи не заважали церкві зростати, а навпаки, допомагали віруючим бути свідомими послідовниками Христа.

Матеріал для цієї нотатки взятий з книги “Jesus Freaks”, яка розповідає історії про гоніння християн у різні часи.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required