29 березня 1661 року помер Самуель Рутерфорд автор політичного трактату «Закон – Король»

29 березня 1661 року помер Самуель Рутерфорд, шотландський пресвітеріанський пастор, один із авторів Вестмінського символу віри (1647) і політичного трактату «Закон – Король» (“Lex, Rex, or The Law and The Prince”), написаного у 1644 році.

Там, професор та ректор коледжу Св. Марії у Сент-Ендрюсі висловився в підтримку конституціоналізму та обмеження прав монарха законом. Це була його відповідь тим, хто вважав, що монарх повинен панувати над законом і самому бути законом. Рутерфорд був переконаний в зворотньому, що справжнім королем у житті є праведний закон, котрому повинні коритися усі, в тому числі і король.

Самуель Рутерфорд вважається одним із починальників англоскасонської правової тридиції, попередником Джона Лока, який використав його правові погляди, лише секуляризувавши їх.

Після приходу до влади короля Карла ІІ Рутерфорд був обвинувачений у державній зраді та звільнений з усіх посад. Дуже швидко він пішов з життя. Рутерфорд закінчив своє земне життя як більшість із апостолів – у випробуваннях, але розуміючи, що справжня віра народжується та випробовується у часи спокус та незгод. Він писав: «Я вважаю, що найбільшою спокусою за межами пекла – є життя без спокус; стояча вода псується, віра міцніє, коли в обличчя дме зимовий вітер, а глибоке пережиття благодаті зникає без випробувань. Диявол існує, але Бог – найвправніший фехтувальник, щоб навчити нас користуватися Його зброєю». Рутерфорд дійсно був навчений Господом користуватися зброєю християнина – молитвою, словом та ділом!

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required