28 січня 1581 – Джеймс VI підписує Друге шотландське сповідання віри

28 січня 1581 року король Шотландії Джеймс VI підписує Друге шотландське сповідання віри.

Король Джеймс відомий тим, що став королем Шотландії в 1-річному віці, після зречення від престолу своєї матері Марії Стюарт, а в 1603 році він займе не тільки шотландський, а й англійський престол як король Джеймс I (або Яків І). Будучи прихильником Реформації, він значно посприяв збереженню і поширенню протестантизму в англосаксонському світі.

Саме за його наказом і підтримки була підготована ​​і випущена відома Біблія короля Якова (King James Bible). Незважаючи на юний вік саме цим 15-річним монархом в 1581 році було підписано сповідання віри пресвітеріанської церкви Шотландії. Перше сповідання було підготовлене «шістьма Джонами» в 1560 році під керівництвом Джона Нокса і прийняте шотландським парламентом. Однак в 1581 році з’явилася необхідність у новому сповіданні, яке отримало назву – Королівського сповідання або Національного завіту, бо ще раз підтвердило протестантський вибір Шотландії.

Королівське сповідання віри було підготоване единбурзьким служителем Джоном Крейгом. Воно базувалося на попередньому сповіданні 1560 року і тільки доповнювало його, посилюючи антипапський напрям і пресвітеріанську форму управління церквою Шотландії.

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required