28 березня 1937 року перша проповідь Біллі Грема

28 березня 1937 року на Великдень прозвучала перша проповідь Біллі Грема, найбільш впливового християнина ХХ ст. Це сталося у невеликій сільській баптистській церкві в Боствік, Флорида.

На той момент Біллі було лише 18 років. Біллі Грем супроводжував декана свого коледжу Джона Майндера в подорожі по різним церквам. Під час зустрічі з ними пастор однієї місцевої церкви Сесіл Андервуд запитав Майндера, чи буде він проповідувати на Великдень у його церкві, але той ухилився і несподівано запропонував Біллі Грему поділитися словом. Хлопець був дуже здивований і вражений.

З тремтячими колінами, поклавши перед собою чотири чужі проповіді, Біллі опинився перед невеликою церквою, яка складалася з близько 40 віруючих. Проповідь тривала всього близько восьми хвилин, але вона стала початком його подальшого довічного служіння словом кільком мільйонам по всій Землі. Після служіння до Біллі підійшов один з парафіян тієї церкви і сказав: «Хлопець, тобі краще повернутися у школу і поліпшити свою освіту, так як помітно, що ти не збираєшся цього робити».

Біллі повернувся до занять у Флоридському біблійному коледжі, щоб наступного року прийняти хрещення в Південно-Баптистській церкві, а ще через рік, у 1939 році, отримати пасторське посвячення. Покликання проповідника виявилося сильнішим за все інше. Спочатку він проповідував птахам і алігаторам, щоб потім звертатися до переповнених слухачами стадіонів, багатотисячних аудиторій теле- та радіоканалів чи керівників багатьох країн.

Починаючи з Гаррі Трумена, він активно проповідував кожному американському президенту. Грем стає організатором десятків крусейдів по американським коледжам та університетам, звертаючись до студентів і молоді. Його авторитет визнавали багато інших знаменитостей, наприклад, борець за права чорних, баптистський пастор Мартін Лютер Кінг. Грем підтримав його справу, так як вважав, що Бог однаково любить і білих, і чорних.

У 1957 році Грем сказав, що він «готовий йти всюди, маючи підтримку хоча б когось, щоб проповідувати Євангеліє Христа, коли його проповідь не будуть стримувати якісь обмеження … Адже єдиним знаком істинного учня Христа є не обряди, а любов. Християнин не обмежений якоюсь однією церквою». Справжнім дивом стало його запрошення за «залізну завісу», коли в 1980-і рр. він зумів проповідувати в комуністичних країнах (СРСР, Північній Кореї та Китаї).

Життя цієї людини Божої закінчилося у 99-річному віці 21 лютого 2018 року. До самої своєї смерті він сповідував: «Я буду проповідувати, поки дихання не зупиниться в моєму тілі. Я був покликаний Богом, і поки Господь не скаже мені зупинитися, я не можу зробити цього. Скільки б сил у мене не було, скільки б часу Бог не відвів мені, я збираюся присвятити його служінню євангеліста стільки, скільки буду жити».

Зображення: eerdword.com

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required