26 грудня 1791 року народився Чарльз Беббідж, англійський математик і «батько комп’ютера»

26 грудня 1791 року народився Чарльз Беббідж, англійський математик і «батько комп’ютера», тому що він був винахідником першої обчислювальної аналітичної машини, яка стала прообразом майбутніх комп’ютерів.

Народжений у родині банкіра в Лондоні, Чарльз навчався під наглядом священика у приватній школі. Священик став його першим репетитором з математики. Пізніше він навчався у Трініті-коледжі в Кембриджі і завдяки самостійній роботі над книгами відомих вчених швидко перегнав у знаннях своїх викладачів.

У 1812 році Беббідж разом з друзями організував «Аналітичне товариство», у якому обговорювали новітні наукові досягнення, робили переклади іноземних книг та ініціювали реформу математичної освіти в Кембриджі і по всій Британії. У 1816 році Беббідж був прийнятий до Королівського наукового товариства Лондона.

1827 рік видався трагічним в житті Чарльза – померли його дружина, батько і двоє синів. Це випробування ще більше спонукало його заглибитися в роботу. Він стає винахідником перших обчислювальних машин, спідометра, тахометра. Сконструював кілька металообробних верстатів, досліджував електромагнетизм, оптику, геологію. Беббідж першим зумів зламати шифр Віженера. Він був серед засновників Лондонського статистичного товариства, яке винайшло сейсмограф і пристосування для наведення зброї.

Поряд з цим він написав власну автобіографію, де цілий розділ присвятив релігії. Багато уваги він віддавав міркуванням на релігійні теми і в решті своєї діяльності. Вихований матір’ю у традиційній протестантській манері, він був з дитинства навчений молитві і страху Божому. Його теологічні погляди спиралися на те, що Бога можна пізнавати через вивчення Його створіння і через Боже відкриття. Він не вважав, що книгу Буття слід тлумачити буквально в науковому сенсі, але це не відкидало Бога як Великого Дизайнера і Творця. Він захоплювався величчю, мудрістю і добротою Бога, а також різноманітністю Його творіння.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required