26 червня 1824 року в Белфасті народився ірландський вчений Вільям Томсон, лорд Кельвін, пресвітеріанин, творець термодинаміки і винахідник її перших законів.
Його тато був відомим математиком, що визначило і зацікавленості сина. Закінчивши коледжі Глазго і Кембриджа, Вільям стає викладачем університету в Глазго і винахідником двох перших законів термодинаміки, разом з Джоулем стає винахідником теорії реальних газів. Досліджуючи термоелектричність, Томсон приєднує до роботи студентів, закладаючи початок практичних лабораторних занять.
Вільям Томсон винаходить і удосконалює ряд приладів – компас і лот, дзеркальний гальванометр, електрометри і “ампер-ваги”.
У 1851 році він був обраний членом Королівського наукового суспільства, в 1866 році посвячений в лицарі за свої наукові досягнення, а в 1892 році від королеви Вікторії отримує гідність пера і звання “лорда Кельвіна”.
Зберігаючи віру, славний учений писав: “Я давно помічав, що за межами наукового світу існує думка, ніби наука зуміла пояснити всі явища природи, прибравши різні уявлення про Творця. Я завжди був переконаний, що таке твердження повністю безпідставне”.
Лорд Кельвін став відомий і своїм критичним ставленням до теорії еволюції в біології через спробу обчислення віку Сонця і Землі. На честь лорда Кельвіна названа одна з одиниць термодинамічної температури. За свої досягнення він був прозваний “королем вікторіанської фізики” і був похований у Вестмінстерському абатстві поруч з сером Ісааком Ньютоном.