25 травня 1868 року помер відомий проповідник Вільям «Біллі» Брей

25 травня 1868 року помер відомий проповідник Вільям «Біллі» Брей.

Він народився у 1794 році у сім’ї шахтаря у селі Твелвхедс, графства Корнуолл в Англії. Біллі був найстаршим серед трьох дітей у своїй родині та рано втратив батька. Після цього їх виховував дідусь, який був побожним методистом, проте Біллі не одразу сприйняв християнську віру.

Після закінчення школи він працював на шахті у різних містах і був відомий своєю схильністю до зловживання алкоголем та буремної поведінки. У 1821 році він одружився з Джоанною, з якою вони потім мали семеро дітей.

Поворотний момент у його житті трапився у 1823 році, коли він врятувався від аварії на шахті і пережив навернення до Христа у листопаді того ж року після прочитання роботи Джона Буньяна «Бачення раю та пекла». Він долучився до групи методистів, відомих як Біблійні християни, і став відомим, але нетрадиційним проповідником. Його проповіді оживляли спонтанні пісні та танці.

Окрім проповіді, Біллі Брей був активним діячем, який допомагав нужденним, а також прийняв у своїй сім’ї двох сиріт. Він також побудував три церковних будівлі для методистських общин, одна з яких вціліла і до наших днів і тепер названа його ім’ям.

Життя Біллі Брея закінчилося у 1868 році, проте він і сьогодні залишається прикладом посвяченого служителя та євангеліста.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required