25 серпня 1867 року помер Майкл Фарадей, відомий англійський хімік і фізик, дослідник електрики та магнетизму

25 серпня 1867 року помер Майкл Фарадей, відомий англійський хімік і фізик, дослідник електрики та магнетизму. З дитинства Майкл виховувався як щирий християнин, який потім писав, що “Книга природи, яку ми повинні читати, написана рукою Божою”.

Прагнення осягнути глибину і єдність Божого створіння допомогло йому в дослідженнях природних явищ. Фарадей здійснює ряд хімічних відкриттів: першим винаходить бензол і видобуває в рідкому стані хлор, сірководень, аміак, етилен, застосовує електроліз. Однак найбільш відома його заслуга – отримання електрики через використання магнетизму. Фарадей винаходить електромагнітну індукцію, що призводить до створення першого електрогенератора.

Незважаючи на свої досягнення, вчений залишався досить скромним – відмовився від дворянського титулу і двічі від пропозицій стати президентом Королівського наукового товариства. Разом з науковою діяльністю і викладанням Майкл Фарадей був старійшиною і проповідником у своїй помісній церкві.

Перед своєю смертю він написав, що “хоча думка про смерть нагадує про суд, який є найгіршим покаранням за порушення законів цього світу, смерть також нагадує християнину і про Того, Хто помер, був засуджений і воскрес, щоб виправдати тих, хто вірить в Нього”.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required