23 червня 1683 року Вільям Пен уклав договір з індіанцями

23 червня 1683 року Вільям Пен придбав перші дві ділянки землі у корінних американців Пенсільванії і уклав з ними договір. Зустріч відбулася в Шекамаксоні (Shackamaxon), в будинку Томаса Фейрмена, де знаходилася резиденція Вільяма Пена. Договір був підписаний з Таменендом та іншими вождями племені Делавар з клану Черепах.

Згідно з традиційною розповіддю, на зустрічі Вільям Пен сказав: «Ми зустрічаємося на широкій дорозі доброї віри і доброї волі, ніякої переваги не буде зроблено ні одній стороні, але все буде у відкритості і любові. Ми однакові, подібно до того, як якби тіло людини було розділене на дві частини: ми одне тіло і одна кров». Відповідь Тамененда, голови делегації Делаварів, була не менше благородною: «Ми будемо жити в любові з Вільямом Пеном і його дітьми до тих пір, поки біжать струмки і річки, і поки існують сонце, місяць і зірки».

Хоча сам текст договору не зберігся і більше відомий сучасникам з картини Бенджаміна Веста і висловлювання Вольтера, що «це був єдиний договір, під час якого не давали клятв і який ніколи не був порушений». Дійсно, мир з місцевими індіанцями зберігався як за життя Вільяма Пена, так і тривалий час після його смерті, а сам мирний договір став прикладом християнської угоди з місцевим населенням.

Посилаючись на приклад договору Пена, наступні вожді індіанських племен «випалювали люльку миру» з губернаторами Пенсільванії і продовжували дію договору. Так тривало до 16 жовтня 1755 року, доки підмовлені французами індіанці не напали на поселенців у місцевості Penn`s Creek, влаштувавши там різанину. Але і в подальшому багато хто тримався умов угоди, а рукопис «Великого договору» зберігався Делаварами клану Черепах протягом багатьох поколінь, поки в 1782 році він не був втрачений в екстремальній ситуації.

Договір, укладений Вільямом Пеном, є хорошим прикладом того, як по-християнський могли встановлюватися відносини між поселенцями і корінними жителями, хоча, на жаль, так було не завжди.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required