23 червня 1567 року великий коронний гетьман Юрій Язловецький

23 червня 1567 року великий коронний гетьман Юрій Язловецький, кальвініст, славний представник українського шляхетного роду Бучанських, став старостою летичівським.

Юрій Язловецький народився близько 1510 року в родині кам’янецького коменданта Миколи Монастирського-Язловецького. Виховувався при дворі Краківського єпископа, але в 1546 році під впливом своєї дружини перейшов в кальвінізм, після чого перестав використовувати Монастирський в своєму прізвищі, залишивши тільки Язловецький.

У 1548 році заснував кальвіністський збір в Язлівці і побудував кам’яний Язловецький замок. З 18 років після битви з татарами під Кам’янцем на Поділлі прославився своїми військовими здібностями.

У 1557 році за свої заслуги отримав староство Кам’янецьке. Брав участь у визначенні кордонів українських земель і татаро-турецьких. За участь в дипломатичних переговорах з султаном Сулейманом І отримав місце в Сенаті. У 1566 році став старостою любачівським, через рік старостою летичівським і, нарешті, в 1571 році отримав староство Хмельницьке.

У вересні 1569 року після підтримки Люблінської унії став польовим і великим гетьманом коронним. Реформував козацьке військо для прикордонної служби. Під час відсутності короля, як одиного з нащадків семи “П’ястів”, був кандидатом на королівський трон. Помер від лихоманки в березні 1575 року.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required