22 лютого 1805 року народилася Сара Флауер Адамс

22 лютого 1805 року народилася Сара Флауер Адамс, англійська поетеса, відома тим, що пісня на її вірш «Боже, ближче хочу бути до Тебе» (“Nearer, My God, to Thee”) була останньою мелодією, яка звучала на потопаючому «Титаніку».

Сама Сара Адамс народилася в англійському графстві Ессекс в сім’ї Елізи та Бенджаміна Флауер. Її батько був відомим журналістом і видавцем газет The Cambridge Intelligencer та The Political Review. За свої гострі публікації йому довелося побувати в тюрмі.

Сара вийшла заміж за Вільяма Адамса і переїхала з ним до Лондона. Там вона відвідувала унітаріанську церкву індепендентів на чолі з Вільямом Фоксом. Саме в його збірник церковних гімнів «Hymns and Anthems» Сара написала тринадцять пісень, серед яких була і «Боже, ближче хочу бути до Тебе». Цей твір, написаний Сарою Адамс У 1841 році, став відомим англійським християнським гімном. Музика до нього була створена в 1856 році американським церковним композитором пресвітеріанином Лоуелл Мейсоном.

Крім віршів та пісень, вона написала кілька драматичних поем, найбільш відома з них “Vivia Perpetua”, яка розповідає про мучеників ранньої християнської історії.

Сестра Сари, Еліза Флауер, також увійшла до історії Англії як відома музикантка і композитор. Обидві сестри померли в молодому віці від хвороби на туберкульоз, але залишили після себе прекрасну пам’ять.

Гімн «Боже, ближче хочу бути до Тебе» виконувався на похоронах президентів США Джеймса Гарфільда та Джеральда Форда. Цей же гімн звучав на відкритті літніх Олімпійських ігор в Лондоні в 2012 році. Гімни зі словами Сари Флауер Адамс співаються і сьогодні в багатьох церквах в перекладі на різні мови.

Кілька варіацій мелодії можна послухати тут: https://www.youtube.com/watch?v=gosY-UrpHcA&feature=relmfu; http://www.cyberhymnal.org/htm/n/m/nmgtthee.htm

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required