22 березня 1684 року народився Матей Бел

22 березня 1684 року народився Матей Бел, лютеранський пастор та енциклопедист з Королівства Угорщина, який зробив вагомий внесок у філологію, педагогіку, богослів’я та інші сфери.

Матей походив з родини хліборобів. Прізвище його батька складалося зі словацької частинки Фунтік та угорської Бел. Сам Матей називав себе «за мовою слов’янином, за нацією угорцем, за ерудицією німцем». Він народився у селі Оскова, сучасна Словаччина. Його також називають словацьким вченим, також посилаючись на деякі словацькі джерела про те, що він вважав себе етнічним словаком.

Він здобув гарну освіту, зокрема у гімназіях у Банській Бистриці та Пресбурзі (сучасна Братислава) і кальвіністському коледжі в угорському місті Папа. У 1704-1706 роках вивчав богослів’я, філософію та медицину у Галле-Віттенберзькому університеті (сьогодні він носить ім’я Мартіна Лютера).

Після повернення до Угорщини, він стає пастором у Банській Бистриці та ректором місцевої лютеранської гімназії. У період з 1714 по 1719 роки він був ректором лютеранської гімназії, а потім також пастором німецької лютеранської церкви в Пресбурзі.

Бел був засновником угорської географічної науки і піонером описової етнографії та економіки. Будучи провідною фігурою у пієтизмі, він пише релігійні твори лютеранською літургійною мовою. У якості педагога Бел пише книги, вводить уроки з природознавства. Він підкреслював важливість застосування візуальних засобів та експериментального навчання. Його методи здобули широкого розповсюдження і мали модернізуючий вплив на систему освіти всієї Угорщини.

Життя цієї видатної людини з енциклопедичними знаннями закінчилося 29 серпня 1749 року. Він був похований у Пресбурзі.

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required