21 лютого 1945 помер легендарний шотландський бігун Ерік Лідделл

21 лютого 1945 помер Ерік Лідделл (1902-1945), легендарний шотландський бігун, чемпіон Олімпійських ігор 1924 року в Парижі.

Ерік народився 16.01.1902 року в родині шотландських місіонерів, які перебували в той час на місії в Китаї (Цянзін). Його талант відкрився в англійській школі, де він навчався, а пізніше в Единбурзькому університеті.

На весь світ стала відомою його принциповість і глибока віра, коли він відмовився бігти в фіналі Олімпіади 1924 на своїй коронній 100 м дистанції, так як забіг був поставлений в неділю, яку Ерік цінував як “День суботній”. Ерік заздалегідь прийняв таке рішення і приготувався до іншої відстані в 400 м, де і переміг, поставивши нові олімпійські і світові рекорди.

Спорт був не єдиним захопленням Еріка. З 1925 року він повертається в Китай і слідом за своїм батьком займається активною місіонерською діяльністю. Під час Другої світової війни, не дивлячись на небезпеку, він відмовився покинути Китай.

Його земне життя закінчилося в полоні в японському таборі, від хвороби. Однак після себе він залишив добру пам’ять. Вже за життя цього славного спортсмена називали “літаючим шотландцем”, а в 1981 році зворушливий фільм “Вогненні колісниці” (“Chariots of Fire”), знятий за життя Лідделла, був визнаний кращим і отримав Премію Оскар.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required