21 грудня 1620 року корабель «Мейфлавер» (Mayflower) з пілігримами, яких очолював Вільям Бредфорд, прибув до гавані Плімут Рок, де переселенцями буде заснована Плімутська колонія.
Берегів Америки досягли 102 англійські пілігрими: 50 чоловіків, 19 жінок і 33 підлітків і дітей. Вони пливли до Вірджинії, де з 1607 року вже існувало поселення, але через шторми були змушені висадитися на північ від пункту призначення в іншому місці.
Це мало не закінчилося катастрофою через непідготовленість людей до зимівлі. Близько половини переселенців зуміли перезимувати тільки завдяки допомозі місцевого населення, з яким вони знайшли порозуміння. У знак подяки Богу за порятунок цих пілігримів почало відзначатися Свято подяки.
Плімутська колонія, у майбутньому Массачусетс, разом з Джеймстауном у Вірджинії, стали першими успішними поселеннями у Північній Америці. Плімутська колонія має велике символічне значення в історії Америки, оскільки багато переселенців були віруючими-пуританами, які рятувалися від гонінь і шукали місце, де вони могли б вільно вірити в Бога і жити за Його приписами. В Америці вони знайшли для себе «Землю свободи» і зуміли закласти там фундамент для вільного народу, який заснований на фундаменті християнського вчення.
За місяць до своєї висадки у Плімуті, ще під час плавання на кораблі, переселенці уклали поміж собою угоду про принципи самоврядування і спільного проживання, яка отримала назву Мейфлаверська угода і вважається одним з прообразів першої американської конституції.
#християнство_в_історії