20 жовтня 1949 року відбулася остання зустріч літературної спільноти «Інклінги».
Літературний клуб «Інклінги» був створений студентом Тенджи Ліном в Оксфорді в 1931 році. Він не мав якоїсь формальної структури – не було ніякого керівництва, або виборів членів. Зустрічі просто об’єднали студентську молодь і деяких викладачів, які цікавилися літературою.
Серед активних «інклінгів» були і відомі письменники Клайв Стейпл Льюїс і Джон Толкін. Саме на зустрічах «інклінгів» Льюїс і Толкін посперечалися, хто з них напише краще християнське фентезі. Вони ж перейняли ініціативу в клубі, коли в 1933 році Тенджи Лін закінчив університет і залишив Оксфорд. Відтепер зустрічі були перенесені до Коледжу Магдалини до кімнати Клайва Льюїса, де літератори збиралися по четвергах і обговорювали свої ще недописані твори. По вівторках серед дня такі зустрічі відбувалися в пабі «Орел і дитина». Саме на цих зустрічах свою «обкатку» проходили відомі твори «Володар перснів» Д. Толкіна і «Хроніки Нарнії» К. Льюїса.
Серед відвідувачів зустрічей переважали люди з християнськими світоглядом і тому багато творів «інклінгів» увібрали в себе християнські цінності, які вони прагнули популяризувати. Неформальним лідером клубу був К. Льюїс, який відомий також своїми творами «Просто християнство» і «Листи крутеня». Іншими учасниками зустрічей були Уоррен Льюїс, брат Клайва, відомий британський письменник і теолог Чарльз Вільямс, Крістофер Толкін, молодший син Джона Толкіна, Адам Фокс, декан богослів’я і канонік в Коледжі Магдалини, письменник Оуен Барфілд, чия прийомна дочка Люсі стане хрещеною дочкою Клайва Льюїса і саме їй він присвятить одну з частин «Хронік Нарнії» – «Лев, чаклунка і шафа».
«Інклінги» збиралися майже два десятиліття, виховавши багатьох англійських літераторів на праведних цінностях, на творах яких у свою чергу зросли кілька поколінь британців.
#християнство_в_історії