20 лютого 1636 року Самуель Рутерфорд засланий до Абердину

20 лютого 1636 року Самуель Рутерфорд був засланий до Абердину за свою публікацію «Апологія Божої благодаті».

Самуель Рутерфорд (1600-1661) – видатний шотландський пресвітеріанський пастор, один з авторів Вестмінстерського сповідання віри (1648) і політичного трактату «Закон, Король» (“Lex, Rex, or The Law and The Prince”), написаного в 1644 році.

Отримавши гарну освіту в Единбурзькому університеті, Самуель Рутерфорд став професором латинської мови. Його «Апологія Божої благодаті» прекрасно демонструвала ґрунтовну реформатську віру в живого Бога. Самуель рішуче виступив проти поширеного вчення про спасіння людини через свої вчинки, але був засуджений архієпископом офіційної англіканської церкви до вигнання. Йому було заборонена проповідувати. Але два роки, проведені у засланні в Абердині не були витрачені даремно для Рутерфорда. Він організовує активну переписку зі своїми друзями священиками і віруючими, так що історики напишуть, що «письмовий стіл» Рутерфорда «став найбільш ефективною і гучною проповідницькою кафедрою в християнському світі».

У 1638 році Рутерфорд зміг повернутися до своєї церкви, здобувши популярність своєю принциповістю і мудрістю. Чарльз Сперджен вважав листи Рутерфорда «найбільш натхненною промовою, яку можна знайти серед творів людини». У них Рутерфорд продовжував свою апологію Творця, пишучи, що «ми не повинні встановлювати піщаний годинник Творцю часу».

Будучи представником своєї церкви у Вестмінстері і готуючи Короткий катехізис Вестмінстерського віросповідання, Самуель Рутерфорд паралельно працював над своїм найбільш впливовим твором – «Закон, Король». У ньому професор і ректор коледжу висловився на підтримку конституціоналізму та обмеження прав монарха законом. Це була його відповідь тим, хто вважав, що монарх повинен панувати над законом і сам є законом. Рутерфорд був переконаний у зворотному, що справжнім королем в житті є праведний закон, якому повинні підкорятися всі, у тому числі і король. Ризикуючи життям через гостроту своїх думок, Рутерфорд залишався принциповим у своїх переконаннях, вважаючи, що «віра тільки міцнішає, коли різкий зимовий штормовий вітер дме в обличчя».

У 1660 році після реставрації монархії він був викликаний на суд, але незабаром пішов з життя. Сьогодні Самуель Рутерфорд вважається одним із зачинателів англосаксонської правової традиції, попередником Джона Локка.

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required