19 жовтня 1586 року помер італійський монах та науковець Ігнатій Данті

19 жовтня 1586 року помер відомий італійський монах, священик, математик і астроном Ігнатій Данті.

Народився в 1536 році в родині архітектора з міста Перуджа, де закінчив місцевий університет. У 1555 році вступив до чернечого ордену домініканців. Крім богослів’я його захопили математика, астрономія та географія. З 1562 року переїхав до Флоренції в монастир Сан Марко, яким століття до цього керував Джироламо Савонарола.

Данті викладав математику і взяв участь у картографічному конкурсі, після якого створив близько 30 географічних карт. У 1574 році саме Данті відкрив різницю в 11 днів між юліанським календарем і астрономічним роком.

З 1575 року він перебирається до Болоньї, де стає професором математики. З 1580 року на запрошення папи римського Григорія XIII Данті бере участь у розробці Григоріанського календаря і в підготовці відомої Галереї географічних карт, яка складалася з 40 фресок з картами різних частин Італії. За свої заслуги в 1583 році був призначений єпископом у місті Алатрі на сході Італії, добре зарекомендував себе серед пастви своїм співчуттям.

Данті також брав участь у побудові ряду архітектурних споруд і вимірювальних астрономічних приладів. Став відомим ще й своїм перекладом «Оптики» Евкліда.

Насичене життя Ігнатія Данті закінчилося у віці 50 років.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required