18 грудня 1707 року народився Чарльз Веслі

18 грудня 1707 року народився Чарльз Веслі, один із засновників методистської церкви, автор понад 6 тисяч християнських гімнів і брат відомого англійського проповідника Джона Веслі.

Чарльз народився в Епворті в англійському Лінкольнширі. Він був сином англіканського священика і поета Самуеля Веслі. Чарльз був вісімнадцятою дитиною в сім’ї. Всі члени родини Веслі мали хороші поетичні та музичні таланти.

Чарльз здобув освіту в Оксфорді. Саме він в 1827 році почав там зустрічі «Святого клубу», на зборах якого студенти читали і послідовно вивчали Біблію, за що були прозвані «методистами». Через рік до цього клубу приєдналися і Джон Веслі з Джорджем Вайтфілдом.

У жовтні 1735 року брати Джон і Чарльз Веслі разом відвідали штат Джорджія в Америці. Однак суперечки щодо конфесійних поглядів місцевих жителів змусили Чарльза через рік повернутися до Англії. Коли Джон почав свої подорожі і проповіді в 1739 році під впливом Вайтфілда, Чарльз до 1765 року був його найближчим супутником.

Багато подорожуючи країною, Чарльз невпинно писав нові гімни, яких до кінця життя назбиралося близько 6,5 тисяч, за що він був названий «найбільшим автором християнських гімнів усіх часів». Велика кількість його гімнів залишаються популярними і у наш час. Серед них різдвяна пісня – «Співай з Ангелами з небес – Народився нам Христос!» («Hark! The Herald Angels Sing» – https://www.youtube.com/watch?v=lCt1s44cfMM) та ін.

Своєю творчістю і служінням Чарльз посприяв великому пробудженню, яке тоді переживали американські колонії. Пісні Чарльза наближали до Господа співвітчизників англійців, а пізніше, перекладені на різні мови світу, і інші народи.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required