18 березня 1861 року відкрита «Скинія Метрополітан»

18 березня 1861 року відкрита «Скинія Метрополітан» (Metropolitan Tabernacle), церковна будівля великої общини Незалежної реформованої баптистської церкви у Лондоні. Спільнота Скинії (The Tabernacle Fellowship) має довгу історію, яка тягнеться з 1650 року. Першим пастором цієї общини був Вільям Райдер, а одним з найвідоміших пасторів, за періоду служіння якого і була власне побудована згадана будівля, був Чарльз Сперджен.

Tabernacle Fellowship існує вже достатньо довгий час, переживши гоніння, зростання та спади. Коли у 1854 році пастором цієї общини, яка тоді збиралася у Каплиці Нью-Парк Стріт, став Чарльз Сперджен, йому було всього лише 20 років, але він мав особливий дар проповідника, швидко здобувши популярність. Сьогодні його називають «королем проповідників». Стрімке зростання общини призвело до потреби проводити зібрання в орендованих приміщеннях. Через це було прийнято рішення про побудову власного церковного приміщення, яке було б розраховане на достатню кількість місць.

Проектувальником Metropolitan Tabernacle був Вільям Вільмер Покок. Проте у первозданному вигляді будівля до наших днів не збереглася. У 1898 році вона постраждала від пожежі: вціліли лише фасадна частина та фундамент, а у 1941 році вона потрапила під німецьке бомбардування – і знову вціліли лише фасадна частина та фундамент. Скинія була відновлена у 1957 році, але вже у новому, меншому за розмірами дизайні, але з дотриманням оригінальних рис.

Незважаючи на значне скорочення чисельності общини у післявоєнні роки, сьогодні вона знову заповнює усе своє приміщення та продовжує нести служіння у різноманітних напрямках. Зокрема на базі Metropolitan Tabernacle, окрім загальних церковних зібрань, проводяться заняття Школи богослів’я, заняття з вивчення Біблії, дитяча недільна школа та ін.

Зображення: wikipedia.org

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required