16 квітня 1521 року Мартін Лютер прибуває у Вормс

16 квітня 1521 року Мартін Лютер прибуває у Вормс. Уся його двотижнева подорож туди нагадувала переможний марш. По дорозі він проповідував в Ерфурті, Готі і Айзеназі, і всюди його дуже привітно зустріли місцеві жителі.

17 квітня 1521 року Мартін Лютер вперше з’явився на Вормському соборі, який почався в кінці січня того ж року. Лютер підтвердив, що книги, які були представлені на соборі, дійсно написав він. Але коли йому було запропоновано відректися від них, Мартін попросив час, щоб обміркувати свою відповідь.

Наступного дня він знову з’явився на соборі, щоб відповісти на вимогу папської курії відректися своїх книг і поглядів, які в них викладені. Саме в цей час Мартін Лютер виголосив свої знамениті слова, що поки він не буде переконаний у помилковості своїх поглядів на підставі Слова Божого, він відмовляється відрікатися своїх тез, так як його совість знаходиться в полоні у Слова Божого, а інша відповідь суперечила б його совісті і волі Божій. За традицією, він додав: «На цьому стою і не можу інакше!»

Це доленосне рішення Лютера залишатися вірним Слову Божому, не дивлячись на загрозу смертної кари, відгукнулося в серцях багатьох його шанувальників і проклало подальший шлях для поширення Реформації церкви і суспільства.

Ще більше нотаток про німецького реформатора Мартіна Лютера, можна знайти на сайті «Християни для України» за тегом «Лютер»: https://archive.c4u.org.ua/tag/lyuter/

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required