15 червня 1520 року видана булла «Exsurge Domine»

15 червня 1520 року видана перша папська булла «Повстань, Господи!» («Exsurge Domine»), спрямована проти Мартіна Лютера.

Папа під загрозою відлучення від церкви вимагав від Лютера протягом 60 днів покаятися і давав йому ще 60 днів, щоб самому оголосити про це в Римі. Лютер мав зректися від сформульованих ним раніше 95 тез. У своєму документі папа схвалив спалення Ієроніма Празького на Констанцькому соборі і підтримав тих німецьких князів, які проводили політику «винищення німецьких єретиків».

Восени посланник папи Йоганн Екк зачитав буллу в ряді імперських міст, але ще за рік до цього Лютер під час дебатів з Екком у Лейпцигу зазначив, що не тільки папа римський, а й церковний собор можуть помилятися, і додав, що «простий віруючий, озброєний Біблією», може перевершити папу і собор, які відкинули Святе Письмо.

Для Мартіна Лютера 1520 рік став роком надзвичайно кропіткої роботи, так як саме в цьому році у світ вийшли три його найважливіші роботи – «Звернення до християнського дворянства німецької нації», «Про вавилонське полонення Церкви» і «Про свободу християнина». Це була його відповідь папі, якому в жовтні була вислана копія останньої книги. А 10 грудня 1520 року, напередодні закінчення відведеного йому піврічного терміну, Мартін Лютер публічно перед своїми студентами та жителями Віттенберга спалив папську буллу.

3 січня 1521 року він був відлучений від церкви новою папською буллою, але замість спалення як єретика, яке готувалося для нього, його чекало попереду довге життя і заснування реформованої церкви, яка в основу свого вчення поклала Слово Боже.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required