13 вересня 1660 року народився відомий письменник і євангельський християнин Даніель Дефо, автор роману «Робінзон Крузо».
На жаль, на пострадянському просторі мало хто знайомий з християнською спадщиною Дефо, так як радянська цензура пильно відстежувала і прибирала усі християнські мотиви в його творах. Насправді, якщо читати роман «Робінзон Крузо» в оригіналі, то можна помітити досить велику кількість біблійних мотивів. Наприклад, рецензент журналу «Дублінський університет» назвав книгу «великою релігійною поемою, яка показує Бога, який був знайдений там, де немає людей».
У Передмові до свого твору Даніель Дефо зазначає, що його наміром є «підтвердити та вшанувати мудрість Провидіння в усьому різноманітті наших обставин». Крузо не слухає попередження батька та капітана корабля, які є фігурами влади і можуть розглядатися як довірені особи Бога. Ігноруючи їх попередження, він заперечує Божий провіденціальний соціальний порядок у світі та, як наслідок, Бога, за що потім отримує покарання.
Думки Робінзона сповнені міркувань над біблійними текстами, його життя є алегорією бунту, падіння та духовного відновлення. У романі про пригоди на безлюдному острові прослідковується значна кількість біблійних символів: корабельна аварія символізує духовний крах особистості, самотність Крузо на острові – усамітнення людини для стосунків з Богом, фізична хвороба та одужання – духовні страждання та спасіння та ін.
Таким чином, ми не просто бачимо класичний англійський роман, але справжню пуританську духовну автобіографію, яка зображує шлях буремної людини до Бога.