13 січня 1593 року – помер Симон Будний

видатний діяч Реформації у Великому Князівстві Литовському, талановитий письменник та проповідник.

13 січня 1593 р. помер Симон Будний, видатний діяч Реформації у Великому Князівстві Литовському, талановитий письменник та проповідник.

Симон Будний народився близько 1530 року на межі Великого Князівства Литовського (ВКЛ) та Польської Корони (ПК). Закінчивши Краківський університет біля 1558 року, опиняється у Вільнюсі, де стає одним із лідерів місцевих кальвіністів.

Будний увійшов в історію через те, що написав «Катехизис» білоруською мовою і у 1562 році надрукував його у Несвіжській друкарні Радивилів. «Катехизис» являється першою відомою книгою надрукованою білоруською мовою у межах сучасної Білорусі. Саме в ній у доступній та зрозумілій формі через запитання і відповіді давалися основні істини євангельської віри.

В іншому творі «Виправдання грішної людини перед Богом» Будний наполягав на необхідності хрещення у свідомому віці. Також Будний вів переписку із Генріхом Булінгером активно аналізуючи твори європейських реформаторів.

У 1560 році Будний долучається до аріан. Він займається перекладом Біблії на польську та білоруську мови, видає ще ряд брошур, які широко обоговорювалися в суспільстві.

Своєю активною освітницькою та проповідницькою діяльністю Симон Будний у великій мірі посприяв формуванню духовної та національної свідомості білорусів, також він долучився до широкого розповсюдження ідей Реформації у Великому Князівстві Литовському.

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required